تبلیغات
پروژه های مطلب - Tags: کنترل از راه دور ۳ کاناله توسط خطوط تلفن - کنترل از راه دور - avr - atmega8 - dxp - protel - تلفن

امروز:

Tags: کنترل از راه دور ۳ کاناله توسط خطوط تلفن - کنترل از راه دور - avr - atmega8 - dxp - protel - تلفن

» نوع مطلب : الکترونیک 9 ،

کروکنترولر atmega8 یک کنترل از راه دور با استفاده از خط تلفن بسازیم . بطوری که بتوان با استفاده از گوشی تلفن همراه یا ثابت به این دستگاه زنگ زده و
Tags: کنترل از راه دور ۳ کاناله توسط خطوط تلفن - کنترل از راه دور - avr - atmega8 - dxp - protel - تلفن
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

ولت متر 0 تا 24 ولت

ولت متر 0 تا 24 ولت
این پروژه یک ولتمتر DC با قابلیت اندازه گیری 0-24 ولت با دقت بالا می باشد . زبان برنامه نویسی آن bascom-avr می باشد .
Tags: ولت متر - avr - bascom - lcdسنجش دور موتور

سنجش دور موتور
در این پروژه برای تشخیص حرکت موتور از سنسورهای مادون قرمز بهره گرفته شده است .برای این کار از یک نوار مشکی که به صورت نیم دایره به دور شفت پیچیده شده است استفاده کرده ایم.
Tags: دور موتور - AVR - BASCOM - avrdcmotor - pwm

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


ساعت و تقویم شمسی همراه با دماسنج

ساعت و تقویم شمسی همراه با دماسنج
این پروژه جهت نمایش ساعت و تاریخ شمسی برنامه ریزی شده است. همچنین یک دماسنج به صورت دیجیتالی در این پروژه قرار داده شده است که دما را به صورت کاملاً دقیق نمایش میدهد. در قسمت ساعت این پروژه از RTC (Real Time Clock) داخلی میکرو mega16 استفاده شده است. RTC داخلی یکی از مزایای میکروکنترلرهای AVR بر سایر میکروکنترلرها میباشد. جهت بالا بردن دقت و جدا کردن کلاک سیستم میکرو از RTC ،کلاک این قسمت باید توسط یک کریستال خارجی تامین شود (مقدار 32768 Hz ). سیستم نامبرده علاوه بر کارایی و دقت بالا باعث کم حجم شدن برنامه می‌گردد که این مورد در کار برنامه نویسی بسیار با اهمیت میباشد. قابل ذکر است سیستم RTC به صورت 24 ساعته کار میکند، و برای کارکرد خود از timer2 میکرو استفاده میکند.

پروژه Servo Motor با دو زبان


Servo Motor

Servo Motor
سلام خدمت دوستان ارجمند این پروژه کنترل کامل دو Servo Motor با استفاده از avr می باشد . به دو زبان بیسیک و سی نوشته شده است .
Tags: Servo Motor - dcmotor - avr - bascom - codevision - کنترل دور موتور - سرور موتور

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

ساعت و تاریخ و دما با سون سگمنت

ساعت و تاریخ و دما با سون سگمنت
سلام دوستان این پروژه یک ساعت کامل است که علاوه بر ساعت ، تاریخ شمسی و دماسنج و ثانیه شمار با led دارد سنسور دمای این وسیله یک آی سی lm35 است.
Tags: ساعت و تاریخ و دما با سون سگمنت - avr - 7seg - bascom - codevisionکرنومتر با 9 عدد حافظه

کرنومتر با 9 عدد حافظه
سلام دوستان این پروژه یک کرنومتر است که ۹ حافظه دارد و شما می توانید با ایجاد تغییراتی در برنامه تعداد حافظه را افزایش دهید روش استفاده: با فشار دادن کلید * تایمر شروع به شمارش می کند زمانی که تایمر در حال شمارش است . اگر هر کدام از اعداد را فشار دهید زمان مورد نظر در عدد مربوطه ذخیره می شود و اگر کلید # را فشار دهید تایمر متوقف می شود و اعداد ذخیره شده یک بار نمایش داده می شوند زمانی که تایمر متوقف است اگر هر کدام از اعداد را فشار دهید زمان ذخیره شده فرآخوانی می شود اگر عدد ۰ را فشار دهید تمامی اعداد پاک می شوند اگر کلید # را فشار دهید تمامی اعداد به ترتیب نمایش داده می شوند موفق باشید.
Tags: کرنومتر - avr - bascom

ادامه مطلب...
نظرات (26)
پروژه مزاحم یاب تلفن با avrپروژه مزاحم یاب تلفن با avr
سلام دوستان این یک پروژه است که به سیم تلفن ثابت وصل میشود و شماره افرادی که به خانه شما زنگ می زنند را می نویسد شاید عمالا کاربردی نداشته باشه
 مهر امین است که برنامه اش بسیار ساده نوشته شده و نیازی به هیچ توضیحی ندارد.در واقع بر اساس همان صلوات شمار میباشد تنها با این تفاوت که هر بار با رد شدن دو سجده یک با که به معنای یک رکعت است خروجی دوم را نیز افزایش میدهد.ساختار این مدار بسیار ساده است و یه پروژه جالب است.
فقط برای شمردن تعداد سجده ها باید یک کلید یا میکرو سویچ زیر مهر قرار بدید تا بتونه بشماره.
Tags: مهر امین با avr - avr - bascom - مهر - جالب انگیز

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


صلوات شمار با بسکام و Atmega8

صلوات شمار با بسکام و Atmega8
سلام دوستان این صلوات شمار رو خیلی جا ها دیدید و من تصمیم گرفتم که برنامه اش رو به زبان بسکام بنویسم و در اینجا قرار بدم که دقیقا مانند این نوع صلوات شمار ساخته شده است. چون در این صلوات شمار از تایمر استفاده کردیم پس باید کریستال ۳۲٫۷۶۸ را به آی سی مطابق شکل وصل کنید فیوز بیت ها را هم درست تنظیم کنید در صورتی که ۵ دقیقه از صلوات شمار استفاده نکنید صلوات شمار خاموش می شود و تعداد صلوات ها ذخیره می شود و بعد از فشار داد کلید incr صلوات شمار به حالت عادی بر می گردد.
Tags: صلوات شمار با بسکام و Atmega8 - avr - bascomولت متر ۰ تا ۵ ولت با سگمنت

ولت متر ۰ تا ۵ ولت با سگمنت
سلام دوستان این پروژه ولتمتر آموزشی است که با سگمنت به ساده ترین روش طراحی شده است که ولتاژ۰ تا۵ ولت را با دقت۰/۰۱ ولت اندازه گیری می کند.میکروکنترلر به کار رفته در این پروژه ATmega8 می باشد. جهت مانیتورینگ ولتاژ از سون سگمنت 4 تایی آند مشترک استفاده شده است. برای راه اندازی سون سگمنت از روش مالتی پلکس استفاده شده است. برای آنکه بتوان ولتاژ 0 تا 25 ولت را به ورودی 5 ولتی مبدل آنالوگ به دیجیتال تبدیل کرد میتوان از یک مدار مقسم ولتاژ مقاومتی استفاده کرد. یعنی می توان با حذف این مدار مقسم مدار را به ولتمتر 0 تا 5 ولت تبدیل کرد.
Tags: ولت متر - سون سگمنت - voltmetr - avr - bascom


کنترل دور موتور با pwm و بسکام

کنترل دور موتور با pwm و بسکام
سلام دوستان در این قسمت پروژه کنترل دور موتور با pwm را برایتان قرار دادم که هدف اصلی من از این پروژه آموزش استفاده از pwm به ساده ترین روش است امیدوارم مفید واقع بشه دوستان این پروژه ۱۰۰% تست شده است .
Tags: AVR - DC MOTOR - PWM - bascom - avrdcmotor - pwm - کنترل دور موتور با pwm و بسکام - بسکام - دور موتورتایمر با بسکام و کدویژن

تایمر با بسکام و کدویژن
سلام دوستان این پروژه یک تایمر بر عکس با سون سگمنت است که زمان را برعکس می شمارد .
Tags: تایمر با AVR - AVR - bascom - کدویژن - بسکام - codevision
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.irhmt_hmr

با زبان c
این پروژه برای فرستادن sms با ماژول های hmt و hmr هست که فقط با ۶ دکمه کار می کند که اولین دکمه برای نوشتن کارکتر و دومین دکمه برای نوشتن اعداد می باشد .
Tags: ارسال پیام با hmt - hmr.فرستده گیرنده ی رادیویی - avr

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


بازی دوز با AVR
هدف من از طراحی این مدار طراحی یک بازی برای کودکان با هزینه ی قطعات کمتر و ارزان تر بود هر چند میتوان با نمایشگرهای پیشرفته ی موجود یک بازی بسیار زیباتر طراحی کرد ولی استفاده از المانهای سگمت و ماتریسی از نظر سلامت ذهنی برای کودکان مناسبتر است و علاوه بر این امکان تولید انبوه این سخت افزار در صوت جذب سرمایه گذار وجود دارد زیرا قیمت تمام شده بسیار پایین خواهد بود.در این پروژه از یک ماتریس دو رنگ برای نمایش حرکات بازی استفاده شده است و تکنیک نمایش به صورت جاروب سطری و ستونی میباشد و از هیچ درایور خارجی استفاده نشده است به همین دلیل تاخیرها در مدار بسیار اهمیت پیدا کرده و در صورت مشغول شدن میکرو به اعمال دیگر در نمایش اختلال به وجود می آید و در برنامه نویسی بسیار کوشش شده تا این اختلالها به کمترین حد کاهش یابند. نکته ی بسیار مهم در پخش همزمان صدای کلیدها بدون مشاهده ی کمترین ریپل در نمایشگر میباشد که با سعی و خطای فراوان به دست آمده است. در ورژنهای بعدی سعی خواهد شد تا مداری طراحی شود که به طور هم زمان یک ملودی مخصوص را پخش و بازی های دیگر نیز به این مدار اضافه شود. در این برنامه برای تولید نت های موسقی از تایمر کانتر میکرو استفاده شده است و با این ترفند در واقع میتوان یک نت موسقی را به طور هم زمان با اجرای برنامه اصلی میکرو در یکی از پایه های میکرو اجرا کرد.
مخصوص اعضای ویژه (vip)
Tags: بازی با avr - دوز - AVR - ماتریس - ملودی - بازی دوز 3 در 3 - بازی دوز 3 در 3 با AVRساعت دیجیتال

ساعت دیجیتال
یکی از نیازهای هر پروژه حرفه ای، نگهداری زمان و تاریخ و نمایش آن می باشد. این نیاز در مورد پروژه های ایرانی به دلیل استفاده از تاریخ شمسی کمی متفاوت جلوه می کند. در این پروژه با استفاده از الگوریتم ها و توابع رایگان جمع آوری شده از اینترنت یک تابع پرقدرت به نام ()Jdate طراحی شده است که ورودی رشته ای تاریخ میلادی را دریافت کرده، خروجی رشته ای تاریخ شمسی را تحویل می دهد و قدرت تصحیح سالهای کبیسه را نیز دارا می باشد.علاوه بر این قابلیت تنظیم تاریخ و زمان آلارم نیز به آن افزوده شده .این محصول میتواند چند دستگاه را به طور هم زمان یا در چندین زمان در تاریخ ها و روزهای مشخص روشن و خاموش کند یعنی در تاریخهای تعیین شده میتواند با بارنامه های هفتگی یا سالیانه سناریو های متفاوتی را اجرا نماید که این قابلیت با اضافه شدن تاریخ شمسی امکان پذیر شده است.
Tags: ساعت دیجیتال - گاهشمار شمسی - آلارم - ساعت - تاریخ شمسی - بسکام, - BASCOM, - آلارم,
استفاده از یک لوسل 30 کیلو گرمی و بهره گیری از مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو کنترلر avr و همچنین یک تقویت کننده ی عملیاتی توانسته ایم یک ترازوی دیجیتالی طراحی کنیم.در واقع به دلیل این که در خروجی لودسل سیگنال خروجی در حدود 2 تا 8 میلی ولت است ابتدا باید این سیگنال تقویت گردد زیرا در میکروهای avr حداقل ولتاژ قابل شناسایی توسط مبدل آنالوگ به دیجیتال در حدود 300 میلی ولت است و لذا باید 2 میلی ولت در مقداری ضرب شود و تقویت گردد که حداقل این مقدار میتواند چیزی حدود 150 باشد پس باید از یک مدار تقویت کننده با گین 150 استفاده گردد. برای دقت بیشتر در اندازه گیری وزن عملاً باید از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال با دقت بالاتر استفاده کرد و در صورتی که بخواهیم از مبدل آنالوک به دیجیتال خود میکرو استفاده کینم باید توجه داشت که میکرو دارای دقت 10 بیت است که نسبت به دقت مبدلهای صنعتی که 24 بیت است بسیار کم است.
مخصوص اعضای ویژه(vip)
Tags: ترازوی دیجیتال - لودسل - حسگر وزن - ترازو - پروژه ترازو - load cell - avr - bascom - بسکام


azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

بازی فکری مخ! را با استفاده از میکرو کنترلر AVR با زبان برنامه نویسی BASCOM و شبیه ساز Proteus

بازی فکری مخ! را با استفاده از میکرو کنترلر AVR با زبان برنامه نویسی BASCOM و شبیه ساز Proteus
"اگر دنبال یک پروژه منحصر به فرد با میکرو(AVR) هستید،بازی فکری مخ! میتونه انتخاب خوبی باشه" بازی فکری مخ! را با استفاده از میکرو کنترلر AVR با زبان برنامه نویسی BASCOM و شبیه ساز Proteus آماده کرده ایم. زبان بسکام به دلیل سادگی و امکانات بالا برای کار با avr گزینه ی مناسبی برای بهره گیری از تمام امکانات avr  میباشد.در این پروژه از بیشتر نکات آموزشی برای طراحی برنامه ی مناسب بهره برده ایم و به خوبی میتوانید طریقه ی راه اندازی lcd های گزافیکی را یاد بگیرید و ایده های جدید خود را پیاده کنید.پروژه این بازی مهیج و جالب شامل موارد زیر است:

    این بازی به صورت مرحله ای طراحی شده است و هر مرحله بر دشواری بازی افزوده میشود.
    هر بار که این بازی رو انجام بدید متفاوت خواهد بود(مرحله ها تکرار نمیشوند!)
    سورس کامل برنامه نوشته شده با زبان BASCOM و شبیه سازی Proteus به شما تحویل داده میشود.
    با هزینه کمی میتوانید به صورت عملی این پروژه رو بسازید(قطعات مورد نیاز: میکرو ATMEGA32+ LCD128*64 +KEYPAD4*4)

مخصوص اعضای ویژه(vip)
Tags: بازی فکری مخ! - میکرو کنترلر AVR - با زبان برنامه نویسی BASCOM - شبیه ساز Proteus - بازی مهیج و جالب - سورس کامل برنامه نوشته شده با زبان BASCOM - صورت عملی


DS18B20 با بسکام و ATMEGA8

DS18B20 با بسکام و ATMEGA8
این پروژه رو بر اساس درخواست یکی از دوستان قرار دادم و در این پروژه سنسور DS18B20 رو که بر اساس پروتوکل 1wire عمل میکنه رو با بسکام راه اندازی کردیم.این سنسور دما رو در یک رشته دو بایتی ارسال میکنه که فقط با کم کردن عدد دو از اون مقدار و تقسیم بر 16 عدد واقعی دما به دست میاد.البته برای به دست آوردن نتایج بهتر و قرار دادن دو یا چند سنسور که حداکثر در این پروتوکل به 9 عدد سنسور میرسه باید بیشتر مطالعه کرد.
مخصوص اعضای ویژه(vip) به روز شده
Tags: سنسور دما - DS18B20 - راه اندازی سنسور دما - سنسور - AVR - بسکام - راه اندازی سنسورراه اندازی دوربین سریال linksprite
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

راه اندازی دوربین سریال linksprite

این ماژول دوربین یک دوربین سریال است که جدیداً به وسیله ی چند شرکت داخلی وارد شده و قیمت مناسبی هم دارد از اونجایی که انواع ماژول دوربین در سایت راه اندازی شده بود تصمیم گرفتم این مدل را هم راه اندازی کنم و در سایت قرار بدم. این ماژول به شما این امکان را می دهد که عکس های JPEG بگیرید و از طریق رابط UART آن را به خروجی بفرستید. عکس های رنگی گرفته شده توسط این ماژول بر مبنای الگوریتم فشرده سازی JPEG می باشد و رابط سریال امکان راه اندازی آسان را توسط انواع میکروکنترلر برایتان فراهم می کند. عملکرد این ماژول به این صورت است که یک فریم عکس را گرفته و بعد از فشرده سازی ،عکس را از طریق سریال ارسال می کند. این ماژول می تواند در سیستم های امنیتی و همچنین روباتیک مورد استفاده قرارگیرد.قبلاً پروژه های دوربین با avr و سنسور pir مدل zmو دوربین با avr و سنسور pir مدل c328 در سایت راه اندازی شده است که میتوانید از پایان نامه آنها استفاده نمایید.
Tags: دوربین سریال - LinkSprite - JPEG - UART - BITMAP MAX232 - دوربین سریال - c328 - zm سریال - دوربین c328 - دوربین سریال - MAX232 , - ,fat32 - mmc, - برنامه ی راه اندازی دوربین سریال, - JPEG , - UART , - دوربین سریال,

پروژه ی تقویم به همراه آلارم با AVR

پروژه ی تقویم به همراه آلارم با AVR

این برنامه را به درخواست یکی از دوستان نوشتم و طراحی آن برای من خیلی طول کشید چون میخواستم روی atmega8 پیاده شود و این میکرو به هر دلیلی روی یکی از پایه ها در شبیه ساز پروتیوس مشکل داشت و روی شبیه ساز به مشکل بر میخوردم تا این که در پایان با عوض کردن برخی از پایه ها مشکل حل شد یعنی اصولاً مشکل از برنامه نبود و بلکه بیشتر از پایه ها بود برای همین گاهی باید برای راه اندازی یا پروژه پایه های مختلف رو تست کنیم. مورد بعدی حافظه ی کم atmega8 بود که منو مجبور کرد تا برنامه رو به زیر برنامه های مختلف تقسیم کنم و چندین بار زیر برنامه ها رو برای حذف دستوراتی که امکان حذف داشته باشن ویرایش کردم.از همین جهت این برنامه خیلی کامل و بدون نقص هستش تقریباً و همه چیز به خوبی عمل میکنه.نمونه ی همین پروژه رو چند سال پیش با بسکام انجام دادم که تقویم شمسی با 4 آلارم هستش ولی این نمونه جدید تر هست که با کدویژه طراحی شده.
Tags: پروژه ی تقویم به همراه آلارم و نمایش روزهای هفته - avr - پروژه - تقویم شمسی - نمایش روزهای هفته - تقویم با آلارم - گاهشمار شمسی - ساعت با آلارم

کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین

کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین

این پروژه تلفیقی از پروژه های کرنومتر با 9 عدد حافظه و بینهایت کلید با یک پین میکرو است که به صورت حرفه ای تر در قالب یک کورنومتر کامل آماده شده است در واقع مشکل کرنومتر قبلی این بود که در حالت عملی مقدار مقاومتها دقیقاً درست در نمی آمد ولی در این ورژن با اضاقه شدن کالیبره سازی شما با هر مقاوتی میتوانید کیپد را کالیبره کنید و با تغییرات دما اگر مقدار مقاومتها کم یا زیاد شد با کالبره سازی مجدد مشکل حل خواهد شد.
Tags: پروژه راه اندازی کلید - بینهایت کلید با یک پین میکرو - مبدل آنالوگ به دیجیتال - کالیبره سازی - EEPROM - میکرو - کرنومتر - کورنومتر - کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین - کرنومتر با 9 عدد حافظه - بینهایت کلید با یک پین میکرو

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

ساعت با تایمر 1 میکرو و lcd4x20 کارکتری

ساعت با تایمر 1 میکرو و lcd4x20 کارکتری

این پروژه به در خواست یکی از دوستان اصلاح شده و ورژن جدیدترش رو در اینجا قرار دادم ورژن قبلی که ایشون خودشون طراحی کرده بودن دچار مشکلاتی بود که در عمل lcd جشمک میزد و علاوه بر اون ر پیاده سازی واقعی کلید ها به درستی عمل نمیکردن که با اصلاحاتی که روی پروژه انجام شده این مشکلات حل شدن و چون جنبه ی آموزشی داره برای شما قرار دادم.در این پروژه آلارم و ساعت و تاریخ رو با استفاده از تایمر کانتر میکرو راه اندازی کرده ایم ولی همونطور که میدونید این کار در عمل درست نیس چون تایمر میکرو برای ساخت ساعت دقیق نیس مگه این که از RTC استفاده کنیم ولی به هر حال این پروژه دارای زیر برنامه ی محاسبه تاریخ و زمان آلارم برای تاریخ هستش که میتونیم با RTC میکرو راه اندازی کنیم.
Tags: ساعت با آلارم - ساعت - آلارم - تایمر - گاه شمار - گاهشمار - AVR


پروژه کد مورس با AVR

پروژه کد مورس با AVR

این پروژه را به درخواست یکی از دوستان طراحی کردم که به دلیل وجود نکات آمورشی زیاد در این پروژه بهتر دیدم که با توضیحات برای شما دوستان هم قرار بدم.ابتدا توضیحی مختصر در مورد کد مورس که در واقع کد مورس روشی برای انتقال پیام و اطلاعات است که در آن از یک رشته نشانه‌های بلند و کوتاه استاندارد به نام خط و نقطه استفاده می‌شود. کد مورس در میانه دهه ۱۲۱۰ توسط سموئل مورس ابداع شد و چندی بعد در ارتباطات تلگراف مورد استفاده فرار گرفت. در آغاز دهه ۱۲۸۰ از آن بطور گسترده برای مخابرات رادیویی استفاده شد. امروزه با گسترش روش‌های ارتباطاتی پیشرفته‌تر دیگر از کد مورس استفاده‌ای نمی‌شود مگر در برخی مواقع ضروری یا موارد تخصصی همچون ایستگاه‌های ناوبری یا پیام‌های رادیویی آماتور.
Tags: کد مورس - تولید کد مورس - مخابرات رادیویی - سموئل مورس - تلگراف - خط و نقطه - پیام‌های رادیویی - avr - کدویژن - مورس
پروژه با استفاده از میکرو avr تعداد قطره های عبوری از سرم را شمارش کرده و در صورت رسیدن به مقدار max یا min شیر ر بسته و از عبور قطره جلوگیری میشود.در واقع با استفاده از یک آپ امپ و یک سنسور مادون قرمز میتوان حساسیت را به نحوی تنظیم کرد که عبور قطره آب از جلوی سنسور به خوبی آشکار شود.روش کار به این صورت است که پیچ مولتی ترن را به نحوی تنظیم میکنیم که هنگام قرار دادن جسم براق مانند شیشه یا پلاستیک ال ای دی خروجی آپ امپ روشن میشود.
Tags: شمارش قطرات - شمارش افراد - شمارش - کانتر - تعداد قطرات - شمارنده - کنترل تعداد قطرات سرم


بینهایت کلید با یک پین میکرو

بینهایت کلید با یک پین میکرو

این پروژه رو برای یکی از دوستان آماده کردم که به نظرم خیلی جالب اومد و مدتی بود میخواستم در سایت قرار بدم ولی فرصتش پیش نمی اومد.در این پروژه الگوریتم جالبی به کار رفته تا بتونیم چندید کلید رو به میکرو وصل کنیم اونم فقط با یک پین شاید این سوال پیش بیاد که چطوری میشه این کار رو انجام داد؟روش کار به این شکله که یک پین مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو رو به کلیدهایی که با تقسیم مقاومتی به پین وصل هستن راه اندازی میکنیم که هر بار مقدار مبدل رو چک کنه و هر مقدار نشون میده که چه کلیدی فشار داده شده ولی برای تنظیم کردن مقاومتها بدون شک بهترین راه حل ایجاد زیر برنامه ای برای کالیبره سازیه هر چند به طور دستی هم میشه حساب کرد ولی کالیبره سازی باعث میشه بهترین عدد انتخاب بشه و گرما و سرما روی مدار تاثیر نمیزاره.بعد از کالیبره سازی باید مقادیر در میکرو ذخیره بشه که برای این کار باید از EEPROM میکرو استقاده کنیم.
Tags: پروژه راه اندازی کلید - بینهایت کلید با یک پین میکرو - مبدل آنالوگ به دیجیتال - کالیبره سازی - EEPROM - میکرو

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

کنترل وسایل خانه با استفاده از خط تلفن


کنترل وسایل خانه با استفاده از خط تلفن

کنترل وسایل خانه با استفاده از خط تلفن

این پروژه رو قبلاً در سایت قرار داده بودم که از این لینک میتونید دانلود کنید. در این پروژه با استفاده از یک آیسی MT8870  که دریافت کننده کدهای DTMF است کلید های فشرده شده از طرف تماس گیرنده را دیکد کرده و بر اساس کلید فشار داده شده یک خروجی را به وسیله ی میکرو فعال یا غیر فعال میکنیم.این پروژه به عنوان یک راه انداز ساده میتواند به شما کمک مناسبی کند.همچنین از آنجایی که شبیه سازی آیسی MT8870 در پروتئوس وجود نداشت این آیسی را به صورت شماتیکی در پروتئوس طراحی کرده ایم که میتواند شما را در طراحی طرهای دیگر کمک کند.در واقع سیستم­های تلفن tone با فشردن هر عدد یک تن DTMF تولید شده و بر روی خط ارسال می­گردد. میکروکنترلرها نیز به دلیل اهمیت و کاربرد فراوان این tone ها در سیستم­های دزدگیر و... امکان تولید این tone ها را فراهم آورده اند.این در حالی است که دریافت TONE کمی پیچیده تر است و ما را مجبور به استفاده از آیسیهایی همچون MT8870 میکند.
Tags: کنترل وسایل خانه با استفاده از خط تلفن - MT8870 - DTMF - TONE - پروژه کدویژن - پروتئوس - میکروکنترلرها - میکرو AVR ترانزیستور - ATMEGA16 - پل دیودی - LCD کارکتری - رگولاتور - پروژه با AVR - پروژه با میکرو - پروژه


آشنایی با پورت سریال RS232

آشنایی با پورت سریال RS232

فکر می کنید سابقه ی ارتباطات دیجیتال چند سال باشه؟ شاید تعجب کنید اگه بگم 160 سال! از زمانی که ساموئل مورس و همکارش آلفرد وایل اولین پیام تلگراف رو در در 24 می 1844 از مریلند به واشنگتن فرستادند تقریبا 160 سال میگذره. ممکنه بگید پس انسان های بدوی هم که با آتش با هم ارتباط برقرار می کردن لابد تو تاریخچه ی ارتباطات دیجیتال قرار می گیرند، پاسخ مثبته! اونها با هم ارتباط دیجیتال سریال آسنکرون داشته اند!!! البته پروتکل هم داشته ولی متاسفانه من اسمشو نمی دونم! خب اونها با عبور دادن پارچه از روی آتش (به عنوان کریر) دود اون رو قطع و وصل میکردن و در واقع با ایجاد پف، دود رو مدوله می کردن و اینطوری صفر و یک منطقی تولید میکردن! و فرد گیرنده این پیام رو بر حسب یک قرارداد از پیش تعریف شده دیکد میکرده و پیام رو استخراج می کرده. حتی دقیقا یک بایت (کلمه) بیت شروع و پایان داشته! البته سرعتش خیلی پایین بود مثلا یک یا نیم بایت (حرف) در دقیقه! اگه به این چیزایی که گفتم شک دارید، مدخل های Smoke Signal , Optical telegraph و Digital رو از دایره المعارف Wikipedia بخونید تا باورتون بشه! اما منظور من از تاریخچه ی مخابرات دیجیتال، شکل الکترونیکی اون بود که همونطور که گفتم این مسئله به اختراع تلگراف برمیگرده.
Tags: پورت سریال - AVR - RS232 - بسکام - پروژه با AVR - پورت کامرطوبت سنج+دما سنج+ساعت+ترموستات

رطوبت سنج+دما سنج+ساعت+ترموستات
اندازه گیری رطوبت و دما از جمله پارامترهای مهم در دستگاه جوجه کشی ، پرورش قارچ ، گلخانه ها و… میباشد . وسایلی که رطوبت را اندازه گیری میکند نوعا عقربه ایی بوده که نمیتوان مانوری بر روی ان انجام داد اما در نوع دیجیتالی (که قیمت ان ها چند برابر انالوگ ها میباشد ) میتوان مقدار دقیقتری از رطوبت و دما را اندازه گرفت و در صورت افت رطوبت و یا افزایش آن دستگاهی را روشن و خاموش نمود.
مخصوص اعضای ویژه(vip)
Tags: پروژه رطوبت سنج - 555 - ATMEGA - AVR - HS1101 HUMIDITI - LCD - LM35 - LM555 - TEMP - بسکام - بیسیک - تست شده - جوجه کشی - دما - دما سنج - رطوبت - رطوبت سنج - عملی - فرکانس متر - پروژه - پروژه AVR

nRF24L01 با بسکام

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


nRF24L01 با بسکام

nRF24L01 با بسکام

ماژول nRF24L01 محصول شرکت Nordic Semiconductor یک ماژول فرستنده و گیرنده با یک چیپ مخابراتی است که در باند 2.4Ghz با سرعت(نرخ داده) 2Mbps عمل میکند.همچنین دارای خط داده ی 6 مرحله ای است که امکان اتصال هم زمان با 6 دستگاه مختلف را به ماژول میدهد.علاوه بر این دارای بافرهایی برای ارسال مجدد اطلاعات نیز هست و نیازی به الگوریتمهای کدینگ برای ارسال داده ندارد. در سری پلاس « + » از این آی سی ها یعنی +nRF24L01 شرکت Nordic مشخصاتی مانند برد، حساسیت و نرخ تبادل اطلاعات را نسبت به محصول سری قبل یعنی nRF24L01 ارتقاء داده است. با این حال دستورات کنترلی یا کامندهای این سری با سری قبل یکی بوده و تغییری نداشته است.
Tags: ماژول مخابراتی - فرستنده و گیرنده - چیپ مخابراتی - NRF24L01 - راه اندازی ماژول وایرلس - ماژول وایرلس NRF24L01 - NRF24L01 - ارتباطی - بی سیم - ارسال اطلاعات - sms - وایرلس - کنترل از راه دور

ادامه مطلب...
نظرات (0)
سنجش دور موتورRPM در ۵ ورژن
   
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

سنجش دور موتورRPM سنج

سنجش دور موتورRPM سنج
سنجش دور موتورRPM ورژن۲ تا ۵
با توجه به در خواست یکی از دوستان مبنی بر تغییر در ورژن قبلی سنجش دور موتور و حذف بخش دماسنج در این ورژن یک rpm سنج بدون lm35 و فقط برای سنجش دور موتور را داریم که برنامه ساده تر و قابل فهم تر شده است.عملکرد کلی برنامه به این شکل است که یکی از تایمر کانترهای میکرو در حالت کانتر و تایمر کانتر دو در حالت تایمر در ابتدای برنامه پیکر بندی شده است.تایمر کانتری که در حالت تایمر پیکر بندی شده است تایمر کانتر 8 بیتی 2 است و تایمر کانتر 1 نیز که 16 بیتی است در حالت کانتر پیکر بندی شده که از همین روش برای ساخت فرکانس متر دیجیتال هم استفاده میشود.
مخصوص اعضای ویژه (vip)
Tags: دور سنج - فرکانس متر - سنجش دور موتور - rpm سنج - فرکانس متر دیجیتال - AVR - بسکام - TTL

جعبه قرص زنگ دار Multi Alarm‎

    AVR, سنسور دما, کدویژن, CodeVision, جعبه قرص زنگ دار, جعبه قرص, آلارم, تقویم شمسی, Multi Alarm Multi Alarm Pill Box Alarm,

    نوشته شده توسط مهدی احمدی ;-)   
    دسته: با نمایشگر lcd   
 
جعبه قرص زنگ دار

جعبه قرص زنگ دار

این سیسستم برای بیمارانی که دچار فراموشی هستند یک سیستم بسیار کاربردی است و حتی برای کسانی که قرصهای زیادی را در طول روز مصرف میکنند کاربرد دارد.در واقع این سیستم امروز در بازار با قیمتهای متفاوتی به فروش میرسد قیمتها از 25 تومن شروع میشود تا 100 تومن هدف از این پروژه طراحی سیستمی با کارایی دستگاهای موجود 100 تومنی و قیمتی در حدود 50 تومن هستش.در طراحی این سیستم مواردی مانند کاهش مصرف به هنگام بیکاری سیستم و صدای هشدار زیبا و بلد و همچنین کاربر پسند بودن و زیبایی طراحی بسیار مهم است.
Tags: جعبه ی قرص - جعبه ی آلارم دار - جعبه ی قرص زنگدار - AVR, - سنسور دما, - کدویژن, - CodeVision, - جعبه قرص زنگ دار, - جعبه قرص, - آلارم, - تقویم شمسی, - Multi Alarm Multi Alarm Pill Box Alarm,
اندازه گیری ضخامت ها به وسیله ضخامت سنج یکی از موضوعات مورد توجه در کنترل کیفیت پوشش های دوگانه بویژه در پوشش های آلی اندازه گیری ضخامت پوشش می باشد.ابزارآلات قابل حمل (دستی) و جدیدی مانند ضخامت سنج ها برای این منظور طراحی و عرضه شده است.اندازه گیری ضخامت پوشش برای تولیدکننده و مصرف کننده حائز اهمیت است. عیوب موجود در پوشش می تواند منجر به زنگ زدگی سطح گردد، بدین ترتیب اهمیت کنترل کیفیت محصول بارز گشته و در بسیاری از موارد نیاز به مستند نمودن اندازه گیری ها به شکل الکترونیکی است در این موارد می توان از ضخامت سنج هااستفاده کرد.اگر تولیدکننده و مصرف کننده از دو روش متفاوت یا دو نوع متفاوت از ابزارآلات سنجش مانند ضخامت سنج ها و القای مغناطیسی استفاده نمایند معمولا تعارضاتی در نتایج با هم خواهند داشت در نتیجه بهتر است هردو از ضخامت سنج ها استفاده نمایند.این مقاله روش های آزمون، روش های جدید توسعه یافته در تعیین ضخامت پوشش ٬ کاربردهای عمومی ٬ و نوآوری های جدید در ابزارآلات سنجش ضخامت پوشش وکاربرد عملی آنها وهمچنین مناسب بودن آنها برای کاربردهای خاص را ارائه می دهد.
Tags: ضخامت سنج - مافوق صوت - اندازه گیری زخامت با امواج - موج - ضخامت - اندازه گیری - AVR, - بسکام, - سنسور, - سنسور مافوق صوت, - ضخامت سنج,

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


اصلاحات جدید در این روبات
در این ورژن از روبات 24 سنسوره اصلاحاتی صورت گرفته که منتاژ و دینامیک مدار را بهتر میکند.
1- دور کردن باکسهای 10 تایی از باکس 40 تای تا به راحتی بتوان آنها را کنار هم منتاژ نمود
2- قرار دادن باکسهای روی برد سنسور در فاصله ای دورتر تا سنسورها به درستی روی زمین بچسبند و خط را بهتر پیدا کنند(توجه کنید که در این ورژن برد شاسی میتواند روی برد سنسور به راحتی پیچ شود ولی در ورژن قبلی زیر برد بود و همین باعث دور شدن سنسورها از خط میشد)
3-افزایش تعداد رگولاتورهایی که داغ میشدند.
4-تغییر در فایل اتوکد شاسی جدید.
5-اضافه کردن رگولاتورهای 7809 برای جلوگیری از داغ شدن 7805 ها.
توجه کنید که در هنگام منتاژ....
1- led پاراگرافها یک سمت مثبت دارند و یک سمت منفی که سمت مثبت سمت پخ دار است.
2-از رگولاتورها و درایورهای با کیفیت استفاده کنید.
3-چرخهای 5 میل قطر ساده و سبک با پهنای دو میل بهترین گزینه هستند.
4-موتور 800 دور 12 تا 14 ولت
5-باتری لیتیوم یون استفاده کیند ولی مواظب اتصال باتری باشید زیرا خطر انفجار دارد.
لینک دانلود قابل نمایش فقط برای اعضای طلایی(Gold)
Tags: روباتیک - روبات - ساخت روبات - روبات24 سنسوره - روبات پرسرعت - روبات avr

فرمانبر صوتی با avr و پردازش صوت در avr

    AVR, کدویژن, روبات, روباتیک, پروژه با avr, پردازش صدا, پردازش صوت در avr,

فرمانبر صوتی با avr و پردازش صوت در avr

فرمانبر صوتی با avr و پردازش صوت در avr

همه میدانیم که پردازش صدا در avr به دلیل سرعت پردازش پایین در avr بسیار مشکل و تا حدودی غبر ممکن است ولی میتوان برنامه را به نحوی بهینه نمود تا برای فرمانی خاص بهترین حالت را نشان بدهد در واقع هدف ما از طراحی این سیتم این است که با استفاده از یک سخت افزار ضعیف یک پرداز بهینه را انجام دهیم.من به شخصه همواره به دنبال روشی عمومی برای بهینه سازی برنامه ها برای سخت افزارهای ضعیف بودم چرا که پیدا کردن یک روش عمومی کاری مناسب به نظر میرسد.روش اول استفاده از فیلترهای مناسب برای استخراج ویژگی ها است.این فیلتر ها بر اساس صدای نمونه برداری شده از خود avr طراحی میشوند تا بهترین نتیجه را بدهند.یعنی بر اساس سرعت نمونه برداری avr بهینه ترین فیلترها طراحی میشوند.استفاده از FFT نیز در کاربردهایی که بازخود آنی مد نظر نیست عملکرد مناسبی خواهد داشت.در ادامه شما را با اولین پروژه ی پردازش صدا با AVR آشنا خواهیم کرد و نتایج را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
Tags: فرمانبر صوتی با avr - پردازش صوت در avr - AVR, - کدویژن, - روبات, - روباتیک, - پروژه با avr, - پردازش صدا, - پردازش صوت در avr,


موس وایرلس

موس وایرلس

یکی از نکات مهم این پروژه اتصال مستقیم avr به usb به عنوان یک سخت افزار hid هستش یعنی بدون هیچ درایوری با این برنامه میشه کیبرد یا موس یا دیتالاگر طراحی کرد که با کمترین هزینه راه اندازی میشه.این پروژه رو برای یکی از دوستان راه اندازی کردم که در اون باید یک موس رو بدون سیم به کامپیوتر متصل میکردم.در ابتدا پروژه ساده به نظر میرسه ولی در واقع راه حلی جز اتصال avr به کامپیوتر و معرفی avr به عنوان یک موس وجود نداره.از طرف دیگه باید دیتاهای موس از راه دور خوانده بشه و برای avr ارسال بشه که این مورد هم خودش نیاز به طراحی مداری جدا داره و کار رو مشکل میکنه.
Tags: راه اندازی موس بی سیم - موس بی سیم با AVR با اتصال به usb - usb - avr - hid - Human interface device - AVR, - بسکام, - BASCOM, - پروژه با avr, - موس بی سیم, - اتصالavr بهusb,


اتصال مستقیم AVR به USB

    MAX232 , AVR, کدویژن, بسکام, موس بی سیم, اتصال مستقیم AVR به USB , USB,

   azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir


اتصال مستقیم AVR به پورت USB

اتصال مستقیم AVR به پورت USB

اتصال مستقیم AVR به پورت USB یکی از دغدغه های همیشگی طراحان الکترونیک بوده و همواره وقتی اسمی از پورت USB برده میشد نام مبدل USB به سریال (FT232) نیز در کنار آن دیده میشد ولی اکنون با وجود کتابخانه های V-USB برای کدویژن و WINAVR و کتابخانه های swusb از Ollopa وUSB Add On برای بسکام دیگر نیازی به استفاده ازاین قطعات جانبی نیست و شما به راحتی میتوانید یک مبدل RS232 یا یک دیتالاگر یا هر چیز دیگری را به صورت کاملاً اتوران و بدون نیاز به درایور راه اندازی نمایید.در این کتابخانه ها میتوان میکروهایی مانند ATMEGA8 یا حتی ATTINY45 را به پورت USB وصل کرد.یعنی هر میکروی AVR که درای 4K بایت حافظه باشد قابل اتصال به پورت USB است.دراین مطلب 5 عدد پروژه با AVR برای شما قرار داده ام تا با مثالهای مختلف در این زمینه آشنا شوید.مثالهای زیر با بسکام بوده و بر اساس کتابخانه ی swusb  میباشند.
Tags: اتصال مستقیم AVR به پورت USB - USB - بسکام - AVR - موس - MAX232 , - AVR, - کدویژن, - بسکام, - موس بی سیم, - اتصال مستقیم AVR به USB , - USB,

ادامه مطلب...
نظرات (0)
اتصال AVR به شبکه اترنت LAN با ENC28J60

    AVR, کدویژن, پروژه با avr, اتصال مستقیم AVR به USB , ECN28J60, اتصال AVR به شبکه,


اتصال AVR به شبکه اترنت LAN با ENC28J60

اتصال AVR به شبکه اترنت LAN با ENC28J60

یکی از کارهای جالبی که میشود با AVR انجام داد ایجاد یک وب سرور برای کنترل وسایل خانه یا هر کاربرد دیگری است.دلیل استفاده از شبکه مانیتورینگ بدون درد سر و در دسترس است چرا که با شبکه میتوان همه چیز را به اشتراک گذاشت و با هر وسیله ای که بتواند به شبکه متصل گردد و یک جستجوگر وب داشته باشد میتوان به کنترل دستگاه پرداخت.این قابلیت ها بدون شک برای ایجاد یک مانیتورینگ امن و بی دردسر یک امتیاز به حساب می آید.به همین دلیل در اکثر پروژه های صنعتی برای مانیتورینگ شبکه lan پیشنهاد میشود هر چند rs485 نیز همواره جایگاه خودش را دارد ولی ترکیب rs485 و LAN یک سیستم مانیتورینگ انعطاف پذیر خواهد بود.در این پروژه ما میخواهیم یک AVR را با استفاده از IC شبکه به اسم ENC28J60 به شبکه متصل نماییم و یک صفحه ی  HRML طراحی کرده و به کنترل دستگاهای متصل به میکرو خواهیم پرداخت و میتوانیم هر کنترل لازمی را روی این سرور کوچک پیاده نماییم.با اتصال شبکه محلی به اینترنت و داشتن شرایط لازم نیز می توان به اطلاعات سایر پایگا ه های دست پیدا کرد و در هر نقطه ای از جهان با دستگاه مورد نظر ارتباط برقرار نمود. در این پروژه, مداری را طراحی می کنیم که با استفاده از تراشه کنترلر شبکه ENC28J60 و میکروکنترلر ATmega32 می تواند از طریق واسط اترنت با کامپیوتر به تبادل داده بپردازد.
Tags: اتصال AVR به شبکه - LAN - اتصال AVR به شبکه اترنت LAN با ENC28J60 - ENC28J60 - AVR, - کدویژن, - پروژه با avr, - اتصال مستقیم AVR به USB , - ECN28J60, - اتصال AVR به شبکه,قفل دیجیتال 8 رقمی

قفل دیجیتال 8 رقمی
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

این قفل دیجیتال رو در چند روز طراحی کردم و شاید در پروژه های زیادی به کار بیاد برای همین سعی کردم خوب طراحی بشه هر چند جای کامل کردن داره ولی در حالت کلی مدار قابل قبولیه.خوبی این مدار اینه که به هر دو زبان بسکام و کدویژن نوشته شده و هر دو کامپایلر روی سخت افزار طراحی شده پیاده شدن و دو شماتیک نداریم بلکه یک شماتیک برای هردو زبان و شما از هر کدوم که بخواهید میتونید توی شبیه ساز پروتیوس انتخاب کنید.روش کار  برنامه به شرح زیر هستش:
Tags: قفل رمز دیجیتال - قفل رمز با AVR - قفل دیجیتال - کدویژن - بسکام - AVR, - کدویژن, - بسکام, - قفل دیجیتال, - قفل رمز دیجیتال,

یکی از سنسورهای پرمصرف در الکترونیک همین سنسور مادن قرمز میباشد و با این که یک سنسور ساده محصوب میشود ولی میتوان با این سنسور پروژه ها ی زیادی را طراحی و راه اندازی کرد.دستگا هایی مانند ریموت کنترل یا ضربان سنج قلب و یا سنجش دور موتور و یا شمارشگر در یک خط تولید و یا شمارش قطرات سرم و یا ربات های تعقیب خط اط جمله مواردی است که در ساخت آنها از سنسور مادون قرمز استفاده میشود.در این مطلب قصد دارم که به طور کامل این سنسور را بررسی و توضیح دهم.
Tags: سنسور مادون قرمز - AVR - سنسور - بسکام - گیرنده و فرستنده - گیرنده ی مادون قرمز - فرستنده ی مادون قرمز - AVR, - بسکام, - سنسور مادون قرمر, - سنسور, - مبدل آنالوگ به دیجیتال,


ترازوی دیجیتال با AVR با دقت 0.5 گرم

ترازوی دیجیتال با AVR با دقت 0.5 گرم

در این پروژه با استفاده از یک لودسل 30 کیلو گرمی و بهره گیری از مبدل آنالوگ به دیجیتال AD7780 و یک میکرو کنترلر avr توانسته ایم یک ترازوی دیجیتالی طراحی کنیم . در واقع به دلیل این که در خروجی لودسل سیگنال خروجی در حدود 2 تا 8 میلی ولت است ابتدا باید این سیگنال تقویت گردد در مبدل آنالوگ به دیجیتال AD7780 یک تقویت کننده ولتاژ (opamp) قرار داده شده است که می توان گین آن را بین دو مقدار یک یا 128 تظیم نمود . برای حذف نویز در ورودی های مبدل از فیلتر های r-c و L-c استفاده شده است .دقت این مبدل 24 بیت است که میتوان تا حدود نیم گرم از این مبدل دقت گرفت که در مقاسیه با دقت مبدل داخلی AVR که حدود 60 گرم است دقت بسیار بالایی خواهد بود.این ترازو با قابلیت کالیبره سازی طراحی شده است و میتوان آنرا کالیبره نمود قابلیت همچنین برنامه قابلیت صفر کردن کفه ی ترازو را نیز دارد. در بین تمام adc ها AD7780 برای راه اندازی لودسل به علت سادگی در راه اندازی و دقت بالا دارای کیفیت مطلوبی است برای راه اندازی شما نیاز به دو رگولاتور 5 ولت برای تامین ولتاژ دیجیتال و آنالوگ دارید. لودسل نیز به پایه های AIN+وAIN- وصل میشود همچنین این آی سی از لودسل های BIPOLAR پشتیبانی میکند برای ارتباط این آی سی با مبکرو از رابط 4 سیمه SPI که به صورت یک طرفه نیز پشتیبانی میشود استفاده میکنیم.

azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir
azsoftir@gmail.com
0936-729-2276
azsoft.ir

روبات 24سنسوره ی AVR یکی از بهترین روباتهایی است که تا کنون طراحی کرده ام البته ربات ARM هم به دلایلی خیلی خوب به حساب می آید.دلیل اول این که هر دو ماژولار هستن و قابلیت تعوض آیسی اصلی را دارند و در صورتی که آیسی اصلی سوخت میتوان آنرا عوض کرد. دوم این که تعداد سنسورها نه آنقدر زیاد است که ربات سنگین شود و نه آنقدر کم است که روبات خط را گم کند.علاوه بر این برد سنسور همه ی روباتها مانند هم طراحی شده و شما میتوانید همه روباتها را با یک برد سنسور راه اندازی کنید.
Tags: روباتیک - روبات - ساخت روبات - روبات24 سنسوره - روبات پرسرعت - روبات AVR - AVR, - سنسور, - روبات, - روباتیک, - روبات پر سرعت, - روبات 24 سنسوره,


ساعت حرم امام رضا

ساعت حرم امام رضا

ساعت حرم یه پروژه بسیار عالیه که تو سایتهای دیگه با قیمتهای بالا به فروش میرسه که تا جایی که من خبر دارم کمترینش 300 تومن بود.این پروژه کاملاً عملیه و در جاهای بسیاری کاربرد داره شاید خیلی ها به دنبال همچین پروژه ای باشن و در اینجا میتونن سورس کامل به همراه نقشه و شبیه سازی اون با پروتیوس و pcb مدار رو با پروتل دریافت کنن.همچنین سورس کل مدار با بسکام رو میتونید دانلود کنید.
Tags: ساعت عقربه ای - ساعت - ساعت دیجیتال - ساعت پیشرفته - تقویم شمسی - ساعت حرم - ساعت مساجد - ساعت امام رضا - ساعت با تقویم - ساعتAVR


نوشته شده در : پنجشنبه 4 خرداد 1396  توسط : پروژه پروزتی.    نظرات() .

levitra prices
جمعه 20 مهر 1397 12:04 ق.ظ

Cheers! A lot of knowledge.

buy levitra 10mg buy levitra generic cheap 20mg levitra levitra 10 mg prezzo buy 10 mg levitra cheap 20mg levitra levitra without a doctor prescription levitra 20 mg bayer prezzo buy levitra 20 mg levitra 20mg
buy cheap cialis in canada
سه شنبه 10 مهر 1397 01:30 ب.ظ

You made your stand quite nicely!.
how to buy cialis online usa estudios de cialis genricos free generic cialis 40 mg cialis what if i take cialis pills boards cialis tadalafil online generic cialis review uk safe site to buy cialis online bulk cialis ou trouver cialis sur le net
buy cheap cialis in canada
یکشنبه 8 مهر 1397 08:39 ق.ظ

Lovely info. Thanks.
comprar cialis navarr discount cialis how do cialis pills work cialis generic calis compare prices cialis uk cialis lowest price il cialis quanto costa weblink price cialis cialis kamagra levitra
buy cialis online cheap
شنبه 7 مهر 1397 09:02 ق.ظ

Very good knowledge. Many thanks.
cialis generico lilly we recommend cialis best buy when can i take another cialis venta de cialis canada cialis daily dose generic prezzo cialis a buon mercato buy cialis online cialis for sale in europa we like it cialis price prices for cialis 50mg
canada pharmacies online prescriptions
شنبه 31 شهریور 1397 10:15 ب.ظ

You explained it really well.
canadian pharmacies that are legit canadian discount pharmacies in canada online canadian pharmacies northwest pharmacies canadian online pharmacies legitimate canadian prescriptions online serc 24 mg canada drug buy viagra 25mg canadian pharmacies stendra canada online pharmacy
http://cialisvonline.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:15 ب.ظ

Thank you, Lots of facts.

only best offers cialis use only best offers cialis use we choice cialis uk cialis baratos compran uk generic cialis in vietnam where to buy cialis in ontario usa cialis online online cialis look here cialis cheap canada warnings for cialis
cialisyoues.com
پنجشنبه 15 شهریور 1397 10:04 ق.ظ

Thank you. Fantastic stuff.
cialis mit grapefruitsaft cialis 100mg suppliers cialis 5 mg we choice cialis pfizer india cialis italia gratis cialis generico online buy original cialis buy generic cialis we choice cialis pfizer india cialis tablets for sale
tadalafil
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:24 ق.ظ

You said it perfectly.!
viagra on prescription uk buy sildenafil generic order sildenafil online uk is it legal to buy viagra where can i buy viagra online uk where do i buy viagra viagra online prescription buy viagra europe where can i buy viagra cheap buy tadalafil online
Generic cialis
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:23 ب.ظ

Beneficial content. With thanks.
cheap cialis cialis 20 mg best price cialis patentablauf in deutschland generic cialis pill online cialis 5mg billiger generic cialis at walmart cialis generico in farmacia generic cialis at the pharmacy venta cialis en espaa estudios de cialis genricos
http://cialisonl.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 03:20 ب.ظ

You definitely made the point.
free generic cialis cialis 5 mg para diabeticos we recommend cialis best buy cialis sale online buy cialis cheap 10 mg calis achat cialis en itali acquisto online cialis cialis pills in singapore price cialis wal mart pharmacy
viabiovit.com/viagra-without-doctor-visit.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:55 ق.ظ

Many thanks, Ample tips!

buy viagra plus how can i get viagra online find viagra online order sildenafil where to buy viagra online safely buy viagra from india is sildenafil generic online pharmacy online where to buy viagra without a prescription sildenafil or viagra
babecolate.com/where-can-i-safely-buy-cialis-online.html
دوشنبه 22 مرداد 1397 08:41 ب.ظ

Truly loads of useful data!
wow look it cialis mexico canadian cialis wow look it cialis mexico we like it cialis soft gel american pharmacy cialis cialis soft tabs for sale cialis daily reviews cialis 5mg billiger cialis 5mg prix cialis super acti
Cialis canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:51 ق.ظ

Cheers. Excellent stuff.
purchasing cialis on the internet we recommend cheapest cialis prix de cialis buying cialis in colombia costo in farmacia cialis cialis online deutschland cialis 20 mg cost enter site 20 mg cialis cost cialis canada cialis great britain
Buy generic cialis
جمعه 7 اردیبهشت 1397 09:55 ب.ظ

This is nicely said! .
cialis price thailand tadalafil 10 mg cialis usa cost cialis without a doctor's prescription cialis canada chinese cialis 50 mg buy cialis sample pack cialis generika in deutschland kaufen we use it cialis online store purchasing cialis on the internet
Viagra lowest price
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 12:13 ب.ظ

Amazing quite a lot of helpful tips!
vigra buy viagra online ireland where to buy real viagra online viagra tablets buy online order viagra online can you buy viagra without a prescription buy viagra 50mg where can i buy viagra uk online order viagra buy viagra with no prescription
Buy cialis
شنبه 18 فروردین 1397 04:12 ق.ظ

Thanks a lot, Numerous advice!

buy cialis online cheapest cialis official site dosagem ideal cialis cialis 20 mg best price cialis generic tadalafil buy cialis australian price cialis rezeptfrei sterreich cialis 5mg cuanto cuesta cialis yaho cialis diario compra
Cialis canada
شنبه 4 فروردین 1397 02:51 ق.ظ

Fantastic posts, Thank you!
we like it cialis soft gel cialis italia gratis link for you cialis price canadian discount cialis cialis for sale in europa pastillas cialis y alcoho discount cialis achat cialis en europe dose size of cialis cialis canadian drugs
Cialis canada
دوشنبه 28 اسفند 1396 08:06 ق.ظ

Very good write ups. With thanks!
venta cialis en espaa cialis online prix de cialis cialis flussig cialis for bph fast cialis online cialis manufacturer coupon canadian drugs generic cialis only here cialis pills cialis sans ordonnance
http://lizasobczak.hatenablog.com
شنبه 14 مرداد 1396 11:35 ق.ظ
If you would like to grow your knowledge just keep visiting
this web page and be updated with the most up-to-date news update posted here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر